Lokalita

Nacházíme se na zcela unikátním místě, na samotě, obklopeni rozeklanou horskou přírodou. Díky poloze na jižním Ještědském úbočí nabízíme jedinečný a nerušený výhled do krajiny, jak ho jinde v Čechách neuvidíte. Od výjimečného výhledu na Ještěd, přes výhled na Bezděz, až po Ralskou pahorkatinu, za průzračného dne přehlédnete čtvrtinu Čech. A to všechno bez jediného pohledu na lidské obydlí. Současně je však treehouse v bezprostředním pěším dosahu zajímavých turistických atrakcí. Právě kombinace dechberoucího místa a neobvyklého, pohádkového, romantického a komfortního ubytování Vám zaručí nezapomenutelný zážitek.

treehouse-jested-emanuel-4661

Dostupnost

Dostupnost je snadná. Z Liberce se k nám dostanete přibližně za 15 minut. Z okraje Prahy po dálnici D10 ke sjezdu na Hodkovice a dále okresní silnicí trvá cesta asi 65 minut. Samotný přístup k treehousům je od parkovacího místa pohodlnou lesní cestou pěšky přibližně 350m k posedu Emanuel a 550m k posedu Amálka. Popřípadě tento úsek cesty Vám spolu se zavazadly pomůžeme překonat našim terénním automobilem

Treehouse

Na rozloze přes 30 000m2 provozujeme dva vyhlídkové posedy – treehouse vysoko v korunách stromů. Naše treehousy jsou jedinečnou přírodní ekologickou stavbou, umožňující zážitkové ubytování ve větvích stromů v náruči přírody a současně nabízejí veškerý komfort. Zaručují tak dokonalou relaxaci s výhledy z perspektivy, jakou neznáte. Ubytovací zařízení jsou od sebe vzdálena přes 200m, oddělena hustým lesem a členitým terénem. Zajišťují tak ničím nerušené absolutní soukromí. Každý z treehousů je provozován jednotlivě a má svůj specifický a rozdílný charakter. Současně však toto unikátní uspořádání umožňuje pobyt skupinám až osmi osob, ve dvou samostatných treehousech. Mysleli jsme tak i na spřátelené rodiny, které mohou trávit dovolenou dohromady, ale každá s vlastním zázemím.

Pohled na treehouse

Okolí

Treehouse se nachází cca 500m od známé Svatojakubské cesty vedoucí až ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Napojení na turisticky značenou Ještědskou hřebenovku je vzdálené necelých 150m od treehousu lesní pěšinou. Z ní vedou nepřeberné cesty Ještědským přírodním parkem. Dominuje jí hlavní cesta vedoucí až k národní kulturní památce, známému hotelu na vrcholu hory Ještěd. Jedinečná je i cesta k nejbližšímu stravovacímu zařízení, zájezdnímu hostinci, vzdálenému cca 1km lesní mýtinou a lesní pěšinou přes potok. V dochozí vzdálenosti je i koupání v romantickém a čistém lesním rybníku, nebo  koupališti. Nedaleko je i unikátní areál s pláží s bílým pískem.

Nemusíte se ale klidně po celou dobu pobytu vůbec z rajské náruče stromových domů vzdálit. Starosti všedních dnů můžete nechat odplout v zavěšených hamakách vedle treehousu, u ohniště, po vydatném privátním saunování. Z terasy ráno překvapíte pasoucí se srnky a nad hlavou Vám bude létat místní párek káňat, který svoje teritorium ohlašuje hlasitým voláním a dokresluje tím neporušenou dokonalost zdejší přírody.

LokalitaJested
Lokalitacesta
Lokalitatreehouse